30 Kasım 2012 Cuma

Aynı Kentte

Dedin "Bir başka ülkeye bir başka denize gideceğim.
Bundan daha iyi bir başka kent bulunur elbet.
Yazgıdır yakama yapışır neye kalkışsam;
ve yüreğim gömülü bir ceset sanki.
Aklım daha nice kalacak bu çorak ülkede.
Nereye çevirsem gözlerimi, nereye baksam
Hayatımın kara yıkıntıları çıkıyor karşıma,
Yıllarıma kıydığım boşa harcadığım."


Yeni ülkeler bulamayacaksın, başka denizler bulamayacaksın.
Bu kent peşini bırakmayacak.
Aynı sokaklarda dolaşacaksın. Aynı mahallede yaşlanacaksın;
Aynı evlerde kır düşecek saçlarına.
Bu kenttir gidip gideceğin yer. Bir başkasını umma.

Bir gemi yok, bir yol yok sana.
Değil mi ki hayatına kıydın burada
Bu küçücük köşede, ona kıydın demektir bütün dünyada.


KAVAFİS' ten.

7 Kasım 2012 Çarşamba

Gypsy Halloween Soul

Geç kaldım biliyorum. Geçtiğimiz hafta yarına denk gelen gün Parade olacaktı sözde. Sandy Hurricane sağolsun parade de iptal edildi bu sene. Ama günler öncesinden Halloween'e hazırlanmış harika evler vardı. onlardan paylaşacağım size. Bir de bu sene biz ne giydik bir göz atın istedim.
Bu eve bir gün İkea Brooklyn'den dönerken rastladık. Harikaydı bahçesi. Yaklaşınca üstümüze atlayacak otomatik bir şey beklemedim desem yalan olur. Ama neyseki ev sahibi düşünceli davranmış.


Parade'in hemen öncesindeki haftasonu birçok parti yapıldı. Sebebi basit Parade'in olacağı gün haftaiçine denk geldiğinden insanlar rahat rahat sabaha kadar eğlenemiyorlar. Biz de dışarı çıkmayı düşünmezken son anda gelen gazla elimizde ne varsa onlarla bu kıyafetleri uydurduk hiç de fena olmadı açıkçası.


Gecede en kıskandığımız ikili Khal Drogo ve Khaleesi oldu açıkçası. Bunun da sebebi açık biz de bu ikilinin kıyafetlerini uydurmayı planlıyorduk ki oldukça ayrıntılı olduğundan zor geldi. Ama arkadaşları tebrik etik cidden çok hoş uydurmuşlar.Sandy'nin çok kötü etkilemediği bizim bölgede sokakta çocukların 'Trick or Treat' oyunları oynadığına şahit olmak bana bizim çocukken kurban bayramından önce apartmanın bahçesinde kocaman ateş yakıp çevresine oturup korku hikayeleri anlatmamızı hatırlattı. :)Geçen sene izlediğimde hep aklımda Jedi Knight olmak vardı. Hala istiyorum bunu. Kimbilir belki önümüzdeki yıla :D 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...