22 Kasım 2011 Salı

Yaradan' a dönmek Pişmek demekmiş

“Bu dünya bir ağaca benzer; biz de bu alemdeki yarı ham, yarı olmuş meyveler gibiyiz. Ham meyveler, dala iyice yapışmıştır, ağaçtan kolay, kolay kopmazlar. Çünkü ham meyve köşke, saraya layık değildir ki. Fakat oldu da tatlılaştı, dudağı ısırır bir hale geldi mi, artık dallara iyi yapışmaz hemen düşüverir. O baht ve ikbal yüzünden adamın ağzı tatlılaştı mı insana bütün cihan mülkü soğuk gelir. Bir şeye sımsıkı yapışmak, bir şeyde taassup göstermek hamlıktır.”

Hz Mevlana

Fatmanur Erdoğan'ın paylaşımıydı bu. Ben de sizinle paylaşmak istedim. Kendisine teşekkür ederim. Nefes almak için bir ara vermiş oldu bana. Nefes almak gerek yoksa ölmeye pek uzak sayılmayız her bir saniye. O yüzden alabiliyorken almak gerek o günün nefesini.

18 Kasım 2011 Cuma

İlk Çekiliş Kazancım, Mill and Fashion ve Hediye Çeki

Ben hep çekilişlerden kaçan, "amaaan bana nerde çıkacak o ödül" diyenlerden oldum. Şimdiye kadar çekiliş kazancın oldu mu hiç derseniz buna gururla "evet bir kere oldu" diyebilirim.

Ortaokul ikideyim. NumberOne (Hala var değil mi bu kanal?) diye bir kanal vardı onu izliyorum. O zamanlar yabancı şarkı manyağıydım. Duyan arkadaşlarım inanmaz şimdi. :) Neyse efendim NumberOne "Anneler Gününe" özel bir program hazırlmış. Programda annesine en güzel mesajı yollayan kişilere hediyeler gönderiyorlar. Canlı yayında bilgisayarın ekranını da gösteriyorlar. Düşen mailleri canlı canlı görebiliyorsunuz filan. Ben de mynet.com :D uzantılı mail adresimle mailimi attım. Ve kazandığım ürünü söylediler. Bunun üstüne ben durur muyum gittim iki tane fake adres açtım onlarla da mail attım (bu bir itiraftır zamanının ilk kampanyacılarındanım ben). Günün sonunda 3 tane ödül kazandım. Tabi bu arada şüphelerim de yok değil. Aynı adresi verdim acaba göndermemezlik yaparlar mı diye.

Bu çantanın altı deri olanıydı. Hala kullanıyorum. 11 sene olmuş vay be!

Derken aradan 1 ay geçti bir telefon geldi. Paketleriniz ulaştı bize gelip alın diye. O zamanlar Demirçelik' de oturuyoruz babamla kalktık İskenderun' a gittik. Kazandığım hediyeler biri yeşil biri lacivert Jansport Çanta biri de Charme marka makyaj seti. Bu arada o zamanlar Jansport çok popüler. Okulda tek tük kişinin omzunda görebilirsiniz. Baya pahalıydı o zamanlar yani hatırladığım.

Nerden esti derseniz eğer şimdi elime bir kupon fırsatı geçti onu sizinle paylaşmak istiyorum.Calvin Klein, Puma, Jansport, Vans, Hummel, The North Face, No Fear vb. ünlü markaların ürünlerini uygun diyebileceğimiz fiyatlara satan millandfashion çanta alışveriş sitesinden 25 TL değerinde indirim kuponu fırsatı bahsettiğim.

31 Aralık 2011 tarihine kadar 60 TL üzeri alışverişlerinizde kullanabileceğiniz  25 TL' lik indirim kuponunu paylaşmak istiyorum. Bu linki tıklayarak "dgndrmkzn" kodunu kullanabilir indirimden yararlanabilirsiniz.
(DGMAX Affiliate)


Yılbaşında ne hediye alsam diye düşünenlere de bir alternatif olabilir ne dersiniz? Unutmadan her kullanıcı bir kupon kullanabiliyor.

8 Kasım 2011 Salı

Kurban Bayramına İkame Cadılar Bayramı

Bayramdan uzakta olmanın acısını Hallowwen ile çıkarmak istiyorum.Geçen hafta 2. Halloween'imi yaşadım burada. İlkini Almanya'da iken yaşamıştım. Çok ciddiye alıp bir kıyafetli biz kalırız diye korkmuş normal kıyafetlerle gitmiştik. Sonra baktık ki insanlar hazırlanmış. Hiçbir şey yapmayan makyajını yapıp gelmişti.

Karlsruhe 2008 Halloween

Bu sene kararlıydım bir kostüm kapıp girmeye Parade e ama gelin görün ki o saçma sapan kıyafetler bile dünya para. Hem çok para hem de incecikler. Bu soğukta zatürreden gerçek Halloween'i evde yaşamanın anlamı yok diye düşündüm. En güzeli kıyafetini kendin hazırlamak zaten. O yüzden bu sene izleyici olup sokak geçisini izledik. Almaya'ya göre buradaki insanlar kafayı Halloweenle bozmuşlar anladığım kadarıyla burada ciddi bir sektör halinde bu konu. Neyse efenim işte bu seneki Parade'ten bazı kareler.

Ve biz normal insanlar (:
Bir video vardı çektiğimiz. Onu da en yakın zamanda ekliyorum. Yazı ve fotoğraflar bile geç kaldı ya neyse.

Not: Daha fazlası için burayı ziyaret edebilirsiniz.

3 Kasım 2011 Perşembe

Cemal Süreyya - Gitmekle Gidilmiyor ki...

Harun KARA' ya teşekkürler
Gitmekle gidilmiyor ki…
Gitmekle gitmiş olamazsın;
Gönlün kalır,
Aklın kalır,
Anıların kalır.

C.Süreyya


P.S. Lisede bir kız vardı aynı benim gibi. Gökkuşağı gibiydi. Ama renklerini saklattmışlardı. Renklerini bulması ümidiyle...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...